Masinavärk

Liikuv pagasilint lennujaamas toob inimesteni vajalikud kohvrid täis argielu ülivajalikke pisiasju. Pagasilintide juures seistakse üksikult või trobikondadena oodates mil suur aeglane lohe sülitab välja osa igaühe argipäevast. Õigeaegselt haaramata jäänud kohver saadetakse vääramatu monotoonsusega tagasi anonüümsesse kaugusse. Lint pidevas ringluses liigutab lahkujate ja saabujate omandit ja osa elust
Ühiskonnas levinud käitumismudelite taasesitamiseks kasutavad skulptorid masina ja masinlikkuse kujundit ning modelleerides nende kujundite kaudu mitmesuguseid elus tõstatuvaid ning lahendamist nõudvaid juhtumeid. Eksponeeritavad tööd avavad inimgruppide käitumise masinlikkuse erinevaid tahke võttes vaatluse alla tänases Eestis haibitud eesmärgi saavutada kaubanduslik reglementeeritus igas eluvaldkonnas ning üksikisiku ja võimu suhtluses.
Missugune võiks olla skulptuurimasina ehitamise põhjus?
Et luua masin, mis teeks ära skulptori töö. Masin teeks skulptori tööd või skulptuuri tööd ja teeks seda paremini. Sest masina töö on parem kui inimese töö. Töö on professionaalne, sest masin on spetsiaalse töö jaoks ehitatud ega tee midagi muud. Võiks mõelda ka skulptuurimasinate seeriatootmisele. Kui skulptorid teeksid skulptuurimasinad ja töötavad mulaazhid enda kõrvale ja enda asemele, siis oleks valmiv produktsioon tõenäoliselt parem. Ja järgnev tunnustus, kriitika, põlgus ja halvustamine ei tabaks mitte skulptorit vaid skulptuurimasinat.
Soovi korral (näituse lõppedes) lülitatakse masinad välja.

Masinas on Tiiu Kirsipuu, Leena Kuutma, Elo Liiv, Mari-Liis Tammi, Aili Vahtrapuu, Margus Kadarik ja Ekke Väli

_Aili Vahtrapuu
Aili Vahtrapuu

_Elo Liiv Puhas Kunst
Elo Liiv • Puhas kunst

_Leena Kuutma
Leena Kuutma

_Margus Kadarik Pneumaatiline vabastaja
Margus Kadarik • Pneumaatiline vabastaja

_Mari-Liis Tammi Soe tuul skulptuuripõllul
Mari-Liis Tammi • Soe tuul skulptuuripõllul

_Tiiu Kirsipuu Pagas
Tiiu Kirsipuu • Pagas