Taevas on paberist

3. oktoobrist – 5. novembrini toimus Haapsalu Linnagaleriis Eesti Kujurite Ühenduse ja Pimekurtide Tugiliidu koostöös teostunud skulptuurinäitus „Taevas on paberist“.
Näitusega jätkus kaks aastat tagasi alguse saanud kunstiprojekt, milles osalevad nägemis- ja kuulmispuudega lapsed ja täiskasvanute ning skulptorid. Ühisteks ettevõtmisteks oli Heleni kooli õpilastele kunstialase koolituse korraldamine erinevates kunstivaldkondades ja ühiste näituste läbiviimine. Kujurite Ühenduse koostööpartneriteks selles projektis olid Aili Vahtrapuu ja Mari-Liis Tammi.
Näitusel „Taevas on paberist“ eksponeeriti nägemis- ja kuulmispuudega laste ja täiskasvanute töid, millest osa valmisid suvel Anne Rudanovski juhendamisel Tartus Paberimuuseumis. Skulptorid esitlesid töid, mis olid teostatud mõeldes publikule, kes nende töid ehk ei näe (võibolla ka ei kuule) ja mille kogemiseks tuleb vaatajal kasutusele võtta teised meeled. Samuti osalesid sel näitusel TÜ Haapsalu kolledži käsitöö ja disaini eriala üliõpilased.
Näituse eesmärk oli luua ühine territoorium, milles kohtusid erivajadusega loojad ja professionaalsed kunstnikud ja üliõpilased, et ühistegevuse kaudu teadvustada endale ja publikule, et hoolimata välistest erinevustest eksisteerivad subjektide vahel sügavad seosed maailma, inimeste ja protsesside tajumisel.
Tööde tekstilised osad esitatakse punkkirjas.
Näituse kujundas Ekke Väli.

_P1130194

_P1130224

_P1130238

_P1130261