Puusümpoosion „Värviline puuskulptuur linnaruumis“

Viljandi linnavalitsus korraldas 16.-26. maini puusümpoosioni „Värviline puuskulptuur linnaruumis“ eesmärgiga saada linnaruumi uusi ja huvitavaid skulptuure ning ärgitada inimesi looma ja kasutama puust loodud väikevorme oma koduaedades.
Esimene puuskulptuuride päev toimus Viljandi järve ääres Vesiflirdi alleel 1998. aasta juunis. Siis töödeldi puuskulptuurideks osaliselt kuivanud alleepuid. Üritusel osales skulptoreid üle kogu Eesti. Osa valminud töödest asuvad praegugi Viljandi raekojas.
Puupäevi on Viljandis korraldatud alates 2005. aastast. See on olnud Viljandi-keskne üritus, kus valmistatakse lastele mõeldud atraktsioone. 2007.a. oli puupäeva üritus oluliselt laiem ja sinna kaasatakse tuntud skulptoreid üle Eesti. 11-päevasele sümpoosionile kutsuti osalema kaheksa tuntud skulptorit, kes valmistasid Viljandi linnaruumi sobivaid nii figuraalseid kui ka rütmile ja värvile üles ehitatud kompositsioone. Skulptuurid valmisid OÜ Floreas Viljandi  (Musta tee 22A) territooriumil.  Kujuritele väljapakutud temaatika on visioonilause “Viljandi - loomiseks loodud linn” ja maakonna motost juhinduv “ürgses rütmis”.
Sageli on oma aja äraelanud puutüved huvitava vormiga. Seda välja tuues saab puutüvele anda uue elu. Enamik sümpoosionil kasutatavast puidumaterjalist on linna haljastuse korrastamisel ja uue lasteaia ehitamisega seoses maha saetud puude tüved. Skulptorid loovad neist vormid, mis jäävad ilmestama Viljandi linnaruumi - üks neist kindlasti uue lasteaia juurde kui hea näide puidu taaskasutuse võimalusest.
Puusümpoosion algas kõigile huvilistele mõeldud seminariga linnaraamatukogu näitusesaalis.  19. mail toimub õpituba, et ärgitada inimesi ise looma puuskulptuure. Üritust finantseeris Viljandi Linnavalitsus, puidukaitsevahendite ja puiduvärvide osas oli sponsoriks ES Sadolin AS, õpituba ja tööd aiandi territooriumil aitas korraldada  OÜ Floreas Viljandi. 

Viljandi puusümpoosionil osalesid skulptorid: Riho Kuld, Ilme Kuld, Ekke Väli, Aivar Simson, Hille Palm, Lembit Palm, Hannes Starkopf ja Lea Armväärt.

Puuskulptuuri sümpoosioni seminari toimus 16. mail linnaraamatukogu kunstigaleriis. Seminaril esinesid Viljandi linnapea, Ekke Väli: „Sagadi sümpoosionid“ film; Priit- Kalev Parts, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud: „Puidukaitse- kuidas kaitsta kaitstamatut? Kuidas kasutada puidu kaitsetust?“; Aili Vahtrapuu: „Inimese suhe linnaruumiga“; Marko Männik: „Miljööväärtuslikud elemendid linnaruumis“; Riho Kuld:   „20 aastane kogemus - puuskulptuurid rahvusvahelistel üritustel.” ES Sadolin AS esindajad tutvustavad puidukaitsevahendeid ja puiduvärve.

VP_1 VP_2 VP_3

VP_4 VP_5 VP_5

VP_7 VP_8 VP_9

VP_12 VP_14