Mugavustsoon

2014. aasta Pärnu „In Graafika” programmi on sulandusid esimest korda ka skulptorid: Kujurite Ühenduse aastanäitus „Mugavustsoon” oli eksponeeritud mitmes näitusepaigas üle linna: Pärnu Endla teatris, Pärnu Linnagaleriis, Pärnu Muuseumis ja Pärnu katlamajas 26. juulist – 30. augustini.
Näitusel Endla teatris olid esitatud Ants Viitmaa, Jass Kaselaane, Hannes Starkopfi, Ahti Seppeti, Gea Sibola, Rait Pärja, Ellen Kolgi, Jaan Luige, Leo Lapini, Edith Karlsoni, Demodictuse ja Vergo Verniku tööd; Mare Mikofi, Elo Liivi, Anonymous Bohi tööd eksponeeriti Pärnu Linnagaleriis; Elo Liivi, Mari-Liis Tammi ja Terho Sire tööd Pärnu muuseumis ning Toomas Altnurme teos Katlamajas. Kujundas Taje Tross.

Ekspositsiooni otsiti interaktiivseid koha- ja kontekstipõhiseid teoseid, installatsioone ja objekte, mis vaataja (või ka kunstniku enda) mugavustsooni segavad või lõhuvad – mentaalselt ja ka füüsiliselt – kuni paanikatsoonini välja. See oli omamoodi väljakutse ka Kujurite Ühenduse aastanäituse formaadile: muidu suhteliselt eraldatud tegutsemisruumis skulptorid on väljunud oma mugavustsoonist ja astunud „In Graafika”, „Diverse Univers’i” performance’i-festivali ja „Fideofesti” mitmekultuurilisse keskkonda, dialoogi graafika, videokunsti ja performance’iga nii teoste kaudu kui ka isiklikul tasandil. Ruumiteosed tekitasid kogu päeva kestnud avamisrallil rohkesti furoori, paljud külastajad tõstsid üllatusena esile just Endla ekspositsiooni. Projekti kureeris Al Paldrok

_Ahti Seppet
Ahti Seppet

_Ants Viitma
Ants Viitma

_Elo Liiv, Eva Tallo
Elo Liiv, Eva Tallo

_Gea Sibola Hansen
Gea Sibola Hansen

_Mare Mikof
Mare Mikof

_Mari-Liis Tammi
Mari-Liis Tammi

_Vaade näitusele_1
Vaade näitusele

_Vaade näitusele_2
Vaade näitusele