2024 – Skulpturism

Näituse kontseptsioon: Skulpturism
Asukoht: Pärnu Linnagalerii
Aeg: 9. okt – 9.nov

Kujurite Ühenduse näitus „Skulpturism“ toob kokku kunstnikud, kelle looming peegeldab nii isiklikke teemasid kui ühiseid eesmärke, luues dialooge vormi ja ruumi kaudu. Näituse keskmes on tasakaalu otsimine, mitte ainult visuaalselt, vaid ka eksistentsiaalselt. Iga eksponaat, olgu see klassikaline või installatiivne, esindab kunstniku püüdlusi leida impulssi, mõtet ja harmooniat loomeprotsessis ning selle tulemustes. Näeme, kuidas skulptor läheneb tasakaalu saavutamisele — kas traditsiooniliste materjalide ja tehnikate kaudu või dünaamiliste installatsioonide abil. 

Skulptuurid kirjeldavad vormikeeles skulptorite sisemaailma ja keskkonna vahelisi seoseid. Üha enam mõeldakse oma mõttemaailma väljendamise kõrval jätkusuutlikkusele ja looduse hoidmisele ning materjalide valik on järjest rohkem kooskõlas keskkonnaalaste põhimõtetega.

Näituse avamisel osalevad kunstnikud tutvustavad oma töid ja loomeprotsesse publikule, aitamaks luua dialoogi abil sidet kunstnike ja külastajate vahel, mis toetab kunsti mõistmist ja tõlgendamist.

Eesti Kujurite Ühenduse aastanäitusel „Skulpturism“ kohtuvad vaimsus, loovus ja keskkonnateadlikkus. Koos loome me dialooge, mis aitavad mõista mitte ainult kunsti, vaid ka iseennast.

Ootame teid rännakule meie ruumilisse skulpturismi maailma! 

Näituse kuraatorid on Eneken Maripuu ja Paul Mänd.

Näitusel osalevad kunstnikud:

Jüri Ojaver, Tõnu Smidt, Ahti Seppet, Rait Pärg, Rait Prääts, Tim Daniel Suvi, Hille Palm, Lembit Palm, Lembit Onton, Per William Petersen, Georg Kotter, Liina Stratskas, Helli Aas, Leena Kuutma, Ines-Issa Villido, Elo Liiv, Mari-Liis Tammi Kelder, Tiiu Kirsipuu, Piret Uibotalu, Tõnis Paberit, Ivan Zubaka, Aime Kuulbusch Mölder, Gea Sibola Hansen, Paul Mänd, Eneken Maripuu

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.