Kunstifestival “Paralleelreaalsus” 25.07. – 31.08.2021

Paralleelreaalsus 25.07. – 31.08.2021

Pärnu Linnagalerii raekojas ja Kunstnike Majas

Pärnu näitusepinnad

Pärnu linnaruum

 

Ebanormaalsetel aegadel, kus elame, on kunsti ja kujutlusvoime tähendus inimeste heaolus tavaparasest veelgi olulisem. Igasugune kunstiline suund annab voimaluse laiendada, vahendada ja murda müüre, mis mõnikord meid enda sisse tombavad. Suvise Pärnu kunstifestivali mitmetahenduslik pealkiri “Paralleelreaalsus” viitas eri tasandite samaaegsele kohaloleku voimalusele meie maailmanagemises. Ja voimalusele nende tasandite ristumisteks ajas ja ruumis erineval moel ja vormis.

Eksponeeriti teemakohaseid skulptuure, objekte, installatsioone ja interaktiivseid koha- ja kontekstipohiseid teoseid Parnu kunsti eksponeerimispindadel, keskraamatukogus ja linnaruumis. Eesmärk oli pakkuda vaatajatele korgetasemelist loomingut ja uusi lahenemisi kujutavkunstis eksponeerides ideid ja teoseid, milles on motlemapanevat reaktsiooni meie kaasajale.

Näituse peakorraldaja Al Palrok.

Esinesid Sarah Nõmm, Anna-Josefine Viik, Pille Alasi, Tiiu Kirsipuu, Paul Rodgers, Jüri Ojaver, Ahti Seppet, Elo Liiv, Taje Paldrok, Al Paldrok, Rait Prääts, Per William Petersen, Aleksander Litvinov, Leonhard Lapin jt.